Buz Lazer Epilasyon – Med-İst Skip to main content

Diode Buz Lazer Epilasyon

İletişim Formu

Buz Lazer Nedir?

Diode lazer epilasyon uygulaması, istenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Amerikan sağlık kuruluşu olan FDA tarafından onaylı lazer epilasyon cihazı, başarılı ve etkili sonuçları ile pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olabilmektedir.

Dalga boyu 810 nm olan diode lazer derinin daha alt kısmına inebilmektedir. Bu nedenle daha derinde olan kıl köklerine etki edebilmektedir. Yüksek dalga boyu ile koyu renkli cilt ve açık renkli kıl türüne sahip kişiler için uygundur. Diode lazerde cilt yüzeyi lazer ışınları ile taranır. Bu şekilde lazer ışınları ile kıl köklerine kontrollü olarak hasar verilir.. Bu da vücuttaki kılların çoğunluğunun kalıcı olarak dökülmesini sağlar. Derinde bulunan kıl köklerine ulaşan lazer ışınları kıl yapısının güçlü ve yoğun olduğu erkek cildinde oldukça etkili sonuçlar verebilmektedir. Özellikle kıl dönmesi, kıl kökü iltihapları tedavisinde tercih edilen bir yöntemdir.

Diode lazer epilasyon hızlı ve kolay kullanımının yanında akıllı soğutma sistemine sahiptir. Bu şekilde kişi işlem sırasında daha az acı duyar. Tüm vücut bölgelerinde kullanılabilmektedir. İnce ve zayıf tüylerde de etkili olduğu içim dekolte, eller, yüz, kol gibi bölgelerde de başarılı sonuçlar verebilmektedir. Diode lazer epilasyon koyu tenli kişilerde uygulanabildiği için bronz tenlerde de rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Diode ütüleme lazer uygulamasında, diode lazer ışınları milisaniyelik hızlarla seri atış sağlar. Uygulama şekli ütülemeye benzediğinden ütüleme lazer epilasyon olarak adlandırılmıştır. Yoğun kıl köklerinin olduğu kısımlarda seyrekleşme sağlarken kalan kıl köklerine diode lazer epilasyon ile tedavi edilir.

Buz Lazer ailesini oluşturan cihazlar, SHR Uygulama Metodunun mucidi Alma Lasers firması tarafından uzun yıllar süren araştırmalar sonucu geliştirilmiştir. SHR Uygulama Metodu (ülkemizde bilinen adıyla ütüleme lazer epilasyon) kıl köklerini kademeli olarak ısıtarak lazer epilasyon ağrısını minimuma indiren patentli bir teknolojidir. Patentli soğutma teknolojisi (ICE™ teknolojisi) de cildi koruyarak lazer epilasyon ağrısını azaltan bir diğer önemli teknolojidir. Ülkemizde Buz Lazer™ adı altında lanse edilen Diode serisi cihazlar, tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonu için FDA onayına sahip lazer sistemleridir.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?
Buz Lazer,
kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Tedavi başlığının uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu patentli SHR uygulama metodunda kıl kökleri kademeli olarak ısıtılır.

Kademeli ısıtma yöntemi daha yüksek enerji seviyesi kullanılmasına olanak tanıdığından özellikle ince ve açık renkli kıllarda istenen etki sağlanır. Uygulama yaptıranlar tarafından masaj hissi verdiği şeklinde tanımlanan Buz Lazer™ konforlu bir lazer epilasyon sunar. Patentli teknolojileri ile cilt yüzeyini koruyarak cilt yanığı, ciltte lekelenmeler gibi komplikasyon risklerini minimuma indirir. Uygulama esnasında cildi buz gibi soğutan kontak soğutma sistemi de neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyona olanak tanır.

ICE Teknolojisi / Buz Lazer
Buz Lazer
uygulama esnasında cildi uzun süre etkili bir şekilde serinleten ICE™ Teknolojisine sahiptir. Buz Lazer cihazının başlığındaki soğuk safir uç uygulama esnasında cildi serinletir ve rahatlatır. Safir uç cilde temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve cildi -3° C’ye kadar soğutur. Bu kontak soğutma sistemi uygulama konforunu ve güvenliğini arttırır, yan etki riskini minimuma indirir. Ciltte yanık, renk değişimleri ve leke oluşma riskini minimuma indirir.

Güvenli / Konforlu Lazer Epilasyon
Buz Lazer epilasyonda
, uygulama başlığı cildi ütüler gibi sürekli hareket halindedir. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip edecek ısıya kademeli olarak ulaşılır. Bu kademeli ısıtma metodu ve gelişmiş soğutma sistemi bir arada neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyona olanak tanır. Buz gibi serin uygulama başlığı, cildi -3° C’ye kadar soğuttuğundan uygulama esnasında cilt buz gibi serinler, ferahlar ve sadece çok hafif bir ısı hissi duyulur. Bu sayede ağrı ve yan etki riski olmadan, özellikle erkek sırt ve göğüs bölgesi gibi derin yerleşimli kılların epilasyonunda çok daha yüksek seviyede enerji kullanılabilir. Buz Lazer™ seansları ciltte yarattığı serinlik hissi ile masaj konforunda gerçekleşir.

Buz Lazer Epilasyon Hızı
Buz Lazer™ seans sürelerini yarı yarıya kısaltan geniş boyutlu tedavi başlığına sahiptir. Diode 4 cm² tarama alanına sahip tedavi başlığı ve saniyede 10 atış yapan teknolojisi ile oldukça hızlı bir lazer epilasyona olanak tanır.

Yüz Bölgesi / Yüz Ucu
Buz Lazer kaş arası
, kulak içi ve burun içi gibi ulaşılması zor alanların lazer epilasyonu için özel bir ucu sahiptir. Yüz bölgesinde kullanılan bu uç, erişilmesi güç alanların lazer epilasyonuna olanak tanır.

Tüm Cilt ve Kıl Tiplerinde Uygulama / 4 Mevsim Epilasyon
Diode Ice
ve Diode üç dalga boyuna sahip olduğu için bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenli lazer epilasyon yapılabilmesini sağlar. Diode Ice ise sadece Diyot dalga boyuna sahiptir. Diyot dalga boyu orta derecede melanin emilimine sahiptir. Bu orta emilim seviyesi, gelişmiş kontak soğutma sistemi (patentli ICE™ teknolojisi) ve patentli SHR uygulama metodu (ütüleme lazer epilasyon metodu) bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde her mevsimde güvenle uygulama yapılabilmesini sağlar.

Diode Buz Lazer Epilasyon Cihazı tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahiptir

LAZER EPİLASYON UYGULAMA BÖLGELERİ

Koltuk altı kılları istenmeyen kılların başında gelir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından yoğunlukla tercih edilir. Koltuk altı lazer epilasyon uygulamaları çok başarılı sonuçlar vermektedir.
Genital bölgede lazer epilasyon, hijyen açısından çok tercih edilmektedir. Bu bölgelerde ağda, tıraş gibi klasik yöntemler zor ve ağrılıdır. Lazer epilasyon, bu bölgelerde oluşan kıl dönmeleri için de en etkili çözümdür. Bikini Bölgesi: Bikini bölgesinde lazer epilasyon özellikle yaz aylarında kadınlar için hayat kurtarıcı olmaktadır.
Bacak bölgesi, en hızlı, kolay ve başarılı sonuçlar alınan epilasyon bölgesidir. Yüz Bölgesi: Yüz bölgesi, lazer epilasyonda kritik bölgelerdendir ve çok dikkat edilmesi gerekir. Lazer epilasyon uygulaması ile birlikte hormonal tedavi de gerekebilir.
Genellikle erkeklerin epilasyonda sıklıkla tercih ettiği bölgelerdendir. Yoğun sırt tüyleri olan erkekler için büyük kolaylık sağlamaktadır.
Yine erkeklerin çokça tercih ettiği, ancak sırt bölgesine nazaran kılların tamamen yok edilmesi değil seyreltilmesi tercih edilmektedir.
Yine hem kadınlar hem de erkeklerin tercih ettiği bir bölgedir. Kol tüyleri yazın güneşe çok maruz kaldığından, kol epilasyonunda en başarılı sonuçlar kış aylarında alınabilmektedir.
Kadınları çok rahatsız eden bu tüyler lazer epilasyon sayesinde yok edilebilmektedir.
Çene tüyleri de, yüz bölgesindeki tüm tüylenmeler gibi kadınların korkulu rüyasıdır ve lazer epilasyon sayesinde yok edilebilmektedir. Ancak sorun hormonalse öncelikle bir kadın hastalıkları uzmanının değerlendirmesi gerekir.
Ense bölgesindeki fazla tüylenme, bazı erkekler tarafından istenmemektedir. lazer epilasyon sayesinde bu bölgedeki tüyler de yok edilebilmektedir.
Çok gür sakallı erkekler yanaklarındaki fazla tüylenmeden rahatsız olabilmekte ve düz bir sakal çizgisi istemektedir. Bu nedenle yanak bölgesinde lazer epilasyonu, erkekler çok tercih etmektedir.
Erkeklerde tıraş bölgesi olan boyun bölgesi, genellikle tıraş esnasında kesilip kanamaya neden olan sivilce ve kıl dönmesi gibi durumlar nedeniyle epilasyon için tercih edilen bölgelerin başında gelir.

Danışanlarımız Neler Dediler?

Melih Balkir
Read More
Son derece ilgili ve alakalı çalışanlarıyla, profesyonel bir hizmet aldım ve çok memnun kaldım. Kullanılan cihaz ve malzemelerin temizlik ve kalitesinden şüpheniz olmasın, gönül rahatlığıyla hizmet alabilirsiniz.
Çağdaş Aydın
Read More
Yaklaşık 1 yıldır almış oldugum lazer epilasyon ve cilt bakımı hizmetinden gayet memnun kaldım. Bir çok tereddütüm olmasına rağmen yaptıkları açıklama ve hizmetle bütün sorularımı yanıtladılar. Tüm çalışanlarına teşekkürler.
Umut Karakuş
Read More
Kuzenimin tavsiyesiyle gittim lazer epilasyon hizmeti alıyorum ve çok memnunum çalışanları ilgilenmesi temiz olması herkese tavsiye ederim
Previous
Next
E-posta : info@medistbeautycenter.com
Tel : (0216) 347 4565 & 0552 421 11 40
Adres : Osmanağa Mh. Karadut Sk. No:31 D:4 Kadıköy / İstanbul