Skip to main content

Cilt Bakımı

İletişim Formu

Cilt Bakımı, Cildin canlılığını ve tazeliğini geri kazandırmaya yönelik yapılan çeşitli işlemlere denilmektedir. Cilt bakımı; ciltte meydana gelen siyah nokta, makyaj kalıntıları, yağ ve kir gibi olumsuz faktörlerin uzaklaştırılması amacıyla yapılabileceği gibi ciltte zamanla meydana gelen sarkmaları ve kırışıklıkları gidermek amacıyla da yapılmaktadır. Bu noktada kişilerin sahip olduğu cilt, yapılacak işlemlere yön veren en büyük etkendir. Cilt bakımı her ne kadar estetik bir kaygı olarak hafızalara kazınmış olsa da bir nevi vücutta meydana gelen olumsuzlukların dışa vurumu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple cilt bakım işlemlerinden önce cilt mutlaka su ve sağlıklı besinler ile içeriden beslenmeli ve cilt bakım işlemlerine bir hazırlık yapılmalıdır. Bunların dışında ciltte olumsuzluk oluşturabilecek herhangi bir rahatsızlık mevcut ise cilt bakım işlemlerinden önce tedavi sürecine gidilmelidir. Sorunların ana kaynağının çözülmesi, sağlıklı cildin sürdürülebilirliği açısından oldukça mühimdir. Siz de cilde derinlemesine etki eden hydrafacial cilt bakımı ve diğer hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız kısa süre içerisinde bizi ziyaret edebilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Green Peel

İnci Tozu Leke Bakımı

CİLT BAKIMI NEDİR?

Cilt bakımı; ciltte meydana gelen birtakım kusurları gidermek ve cilde eski sağlığını geri kazandırmak amacıyla yapılan işlemlerdir. Düzenli olarak yaptırılan cilt bakımları cildin tazeliği korumakta ve olası risklere karşı bir kalkan görevi görmektedir. Cilt bakımına ihtiyaçlar duyulma nedenleri ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

Ciltte meydana gelen sivilce ve aknelerin giderilmesi;

Ciltte doğuştan ya da sonradan meydana gelen deformasyonların giderilmesi, Ciltte bulunan renk eşitsizliğinin giderilmesi Cilt özeneklerinin sıkılaştırılması,

Hydrafacial Cilt Bakımı

Cilt bakım yöntemleri arasında adından sıklıkla söz ettiren hydrafacial cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesini sağlayarak kişilere daha genç bir cilt vadetmektedir. Yapılan işlemlerde cilt derinlemesine temizlenirken, cildin ihtiyaç duyduğu çeşitli işlemler de bu bakım sayesinde sağlanabilmektedir. Antiaging bakım yöntemleri arasında gösterilebilecek olan cilt bakımı Kadıköy ve birçok alanda yapılabilmektedir. Siz de hydrafacial cilt bakımı yaptırmak istiyorsanız Kadıköy cilt bakım merkezleri arasında yer alan güzellik merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cihaz yardımıyla uygulanan cilt bakımı sayesinde cilt derinlemesine temizlenmekte ve deri altına nem depolanması sağlanmaktadır. Bu işlemin antiaging etkisinin yanı sıra; cilt rengi eşitleme ve sağlıklı bir cilt görünümü etkisi de bulunmaktadır. Üstelik işlemler sırasında herhangi bir acı hissedilmemekte ve anestezik maddelere ihtiyaç duyulmamaktadır.

Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Cilt bakımı her gün düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Günlük rutinde yapılan cilt bakımları sadece temizleme ve nemlendirme aşamalarından oluşmaktadır. Bu sebeple çok katmanlı ürünler kullanılmamaktadır. Fakat yaş ilerlediğinde ve cilt problemleri artış gösterdiğinde günlük cilt bakım rutinleri dahi uzun aşamalara yayılabilmektedir. Günlük rutinlerin dışında ise cildin en az ayda bir kez olarak derinlemesine temizlenmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu işlemlerin çeşitli cihazlarla ve alanında deneyimli kişilerce yapılması oldukça önemlidir. Kadıköy cilt bakımı fiyatları bu konuda kişilere oldukça uygun seçenekler sunmaktadır. Siz de Kadıköy’de yer alan güzellik merkezimizi ziyaret ederek ihtiyacınız olan işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cilt Bakımının Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Sağlıklı bir cilde sahip olmak, gerek estetik gerekse sağlık açısından oldukça önemlidir. Nitekim; vücutta bulunan kimi rahatsızlıklar cilt yüzeyinde meydana gelen çeşitli değişimlerle kendini göstermekte ve tedavi edilmedikçe yeterli bir sonuca varılamamaktadır. Bu noktada cilde olumsuz yönde etki eden faktörler ortadan kaldırılmalı ve düzenli bir cilt bakımına başlanmalıdır.

Cilt bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken konuların başında cildin ihtiyacına yönelik uygulamaların yapılması gelmektedir. Bunun için bakım öncesinde kişilere özel detaylı bir cilt analizi yapılmakta ve uygun bakım seçenekleri sunulmaktadır. Her cildin analiz edilerek uygun işlemlerin yapıldığı cilt bakım türlerinden biri medikal cilt bakımıdır. Medikal cilt bakımı Kadıköy ve çevresinde oldukça popüler işlemdir. Cilde uygulanan çeşitli adımlar sonucunda tek seansta dahi gözle görülür sonuçlar alınmakta ve cilt tazelenmektedir.

Cilt Bakımı Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakım işlemleri; cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olarak ihtiyaç duyduğu bakımı cilde sağlamaktadır. Bu noktada her cilt tipinin ihtiyacına yönelik uygulamalar belirlenmekte ve bu doğrultuda cilt üzerinde birtakım işlemler yapılmaktadır. Bu noktada cilt bakım fiyatları kişilerin ihtiyacına yönelik olarak değişiklik göstermektedir. Siz de kendinize özel cilt bakım fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız randevu talebinde bulunarak cildiniz üzerinde bir analiz yapılmasını talep edebilirsiniz. Analiz sonrasında cildinizin ihtiyaçları belirlenerek size bir fiyat bilgisi sunulacaktır.

Dermapen, Hydrafacial, Medikal Cilt Bakımı hizmetlerimiz bulunmaktadır.

E-posta : info@medistbeautycenter.com
Tel : (0216) 347 4565 & 0552 421 11 40
Adres : Osmanağa Mh. Karadut Sk. No:31 D:4 Kadıköy / İstanbul