Skip to main content

Lazer Epilasyon

İletişim Formu

KADIN LAZER EPİLASYON

Tüm dünya kadınlarının uzun yıllardır uğraştığı problem, istenmeyen tüyler… Bu tüylerden kurtulmak için ağda, cımbız, ip gibi acı veren yöntemlere başvuruluyor. Ancak bu yöntemlerin hiçbiri kalıcı olmuyor. Her ay tekrar çıkan tüyler insanları psikolojik olarak da etkiliyor. Bu sorundan kurtulmak kişinin sağlık, konfor ve öz güven açısından rahatlamasını sağlıyor. Günümüzün gelişen teknolojisiyle istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak artık mümkün. Medist Kadıköy güzellik merkezi, kadın lazer epilasyon adı verilen bu yöntemi kullanarak istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmanızı sağlıyor.

KADIN LAZER EPİLASYON NEDİR?

Diğer yöntemlere kıyasla daha acısız ve pratik olan lazer epilasyon, en çok talep gören yöntemdir. Lazer epilasyonda yapılan işlem, lazerin kıllara rengini veren melanin isimli maddeye tutunmasıdır. Bu sırada oluşan ısı kıl köklerini etkiler ve orada yer alan kök hücrelerin deforme olmasını sağlayıp kıl oluşumunu engeller.

Kadın lazer epilasyon işlemi kirpikler hariç vücudun her bölümüne uygulanabilmektedir. Bu süreçte sonucun verimli olması için her iki tarafın da doğru hareket etmesi gerekir. Yapılması ve yapılmaması gerekenler, uzman kişinin bu işlemi nasıl yaptığı, hangi aletin kullanıldığı sonucu doğrudan etkileyen ögelerdir.

LAZER EPİLASYON NASIL UYGULANIR?

Öncelikle belirtilmesi gereken, bu işlemin nasıl yapıldığını bilen uzman kişilere başvurulması gerektiğidir. Medist Kadıköy güzellik merkezi, uzman kadrosu ve son teknoloji aletleriyle sizlere en doğru ve en kaliteli hizmeti sunacaktır. İlk olarak cilt tipiniz, cilt renginiz, kıl renginiz ve kıl yapınız incelenir. Bunun sonucunda sizin için en uygun alet ve seanslarınız belirlenir. Lazer epilasyon işleminde ilk önce aletin başlığıyla cildiniz taranır ve kıl köklerine hızlı ve sık lazer atışları yapılır. Bu atışlarda duyulan acı bir sinek ısırığına benzer. Diğer yöntemlerin verdiği acıyla kıyaslandığında rahatlıkla acısız bir yöntem diyebiliriz.

Lazer epilasyona başladığınızda 15 gün boyunda kıllarınıza herhangi bir müdahalede bulunmamanız büyük önem taşır. Böylece kıl yoğunluğu ve sertliği daha net anlaşılır ve daha sağlıklı sonuç almanızı sağlar. Seans süresi lazer epilasyon yapılacak bölgenin genişliği ve kıl tipine göre değişiklik gösterir. Yani tek bir seansla tüylerinizden kurtulacağınızı düşünmeniz yanlış olacaktır.

Uygulama süresinde kişinin hormonal durumu, kıl tipi gibi durumlar etkili olduğu için seanslar kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Vücuttaki her bölümün kıl tipi aynı değildir. Yani kişiden kişiye değişen bu durum bölgeden bölgeye de farklılık gösterir.

LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ

Medist Güzellik Merkezi lazer epilasyon seansında sizler için en doğru ve en sağlıklı yöntemi kullanır. Bunun için çeşitli epilasyon cihazı türleri bulunmaktadır. Nasıl tek bir kıl tipi yoksa tek bir lazer tipi de yoktur. Bu sebeple kişilerin farklılıklarına yönelik en doğru sonucu verecek lazer tipi kullanılmalıdır. Kadın lazer epilasyon çeşitleri şunlardır:

Diode Lazer Epilasyon: Çok yakın mesafeden atış yapan bu alet soğutucu jel ile birlikte kullanılır. 800 nm dalga boyu ve büyük başlığı daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar. İnce tüyler ve batıklarda oldukça başarılı sonuç verir. Her cilt tipine uygun olan bu yöntem sıklıkla kullanılmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon: Diğerlerine göre daha hızlı uygulanabilmesi onu en sık kullanılan yöntemlerden biri haline getirmiştir. Başlığı daha büyüktür ve alana 755 nm dalga boyu sık atışlar yaparak işlemi kısa sürede tamamlar. Aynı zamanda soğutucu bir sisteme sahiptir. Bu da acı hissini büyük oranda azaltmaktadır.

LAZER EPİLASYONDAN ÖNCE VE SONRA YAPILMASI GEREKENLER

Lazer epilasyon öncesi kıllara herhangi bir epilasyon müdahalesi yapılmaması gerekmektedir. Bronzlaşmış bir tende lazer çok etkili olmayacağı için ten renginin korunması büyük önem taşır. İşlem öncesi ciltte herhangi bir krem ya da yağ kalıntısı bulunmamalıdır. Bu yüzden işlem öncesi cildinizin temiz olması gerekir ve epilasyondan bir gün önce tüyler jilet ile kısaltılmalıdır.

Uygulama sonrası bölgeyi nemlendirmek cildinizin toparlanmasına yardımcı olacaktır. İşlemin gerçekleştirildiği bölgeyi, özellikle bikini bölgesi 10-15 dakika serin tutulduğunda kızarıklıkların giderilmesinde oldukça kolaylaşır. Bölge 24 saat sıcak sudan uzak tutulmalı ve özellikle yüz bölgesi için işlem sonrası güneş kremi kullanılmalıdır.

Daha detaylı bilgi almak ve ücretsiz bölge kontrolleri ile deneme atışı için bizi arayın!

 

LAZER EPİLASYON UYGULAMA BÖLGELERİ

Koltuk altı kılları istenmeyen kılların başında gelir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından yoğunlukla tercih edilir. Koltuk altı lazer epilasyon uygulamaları çok başarılı sonuçlar vermektedir.
Genital bölgede lazer epilasyon, hijyen açısından çok tercih edilmektedir. Bu bölgelerde ağda, tıraş gibi klasik yöntemler zor ve ağrılıdır. Lazer epilasyon, bu bölgelerde oluşan kıl dönmeleri için de en etkili çözümdür. Bikini Bölgesi: Bikini bölgesinde lazer epilasyon özellikle yaz aylarında kadınlar için hayat kurtarıcı olmaktadır.
Bacak bölgesi, en hızlı, kolay ve başarılı sonuçlar alınan epilasyon bölgesidir. Yüz Bölgesi: Yüz bölgesi, lazer epilasyonda kritik bölgelerdendir ve çok dikkat edilmesi gerekir. Lazer epilasyon uygulaması ile birlikte hormonal tedavi de gerekebilir.
Genellikle erkeklerin epilasyonda sıklıkla tercih ettiği bölgelerdendir. Yoğun sırt tüyleri olan erkekler için büyük kolaylık sağlamaktadır.
Yine erkeklerin çokça tercih ettiği, ancak sırt bölgesine nazaran kılların tamamen yok edilmesi değil seyreltilmesi tercih edilmektedir.
Yine hem kadınlar hem de erkeklerin tercih ettiği bir bölgedir. Kol tüyleri yazın güneşe çok maruz kaldığından, kol epilasyonunda en başarılı sonuçlar kış aylarında alınabilmektedir.
Kadınları çok rahatsız eden bu tüyler lazer epilasyon sayesinde yok edilebilmektedir.
Çene tüyleri de, yüz bölgesindeki tüm tüylenmeler gibi kadınların korkulu rüyasıdır ve lazer epilasyon sayesinde yok edilebilmektedir. Ancak sorun hormonalse öncelikle bir kadın hastalıkları uzmanının değerlendirmesi gerekir.
Ense bölgesindeki fazla tüylenme, bazı erkekler tarafından istenmemektedir. lazer epilasyon sayesinde bu bölgedeki tüyler de yok edilebilmektedir.
Çok gür sakallı erkekler yanaklarındaki fazla tüylenmeden rahatsız olabilmekte ve düz bir sakal çizgisi istemektedir. Bu nedenle yanak bölgesinde lazer epilasyonu, erkekler çok tercih etmektedir.
Erkeklerde tıraş bölgesi olan boyun bölgesi, genellikle tıraş esnasında kesilip kanamaya neden olan sivilce ve kıl dönmesi gibi durumlar nedeniyle epilasyon için tercih edilen bölgelerin başında gelir.

Danışanlarımız Neler Dediler?

Berra Feyza Çakar
Read More
yaklaşık 1 yıldır almış olduğum epilasyon ve zayıflama hizmetinden gayet memnun kaldım. Çalışanlarının güler yüzlü olmasıyla birlikte çok profesyoneller. teşekkürler medist 🙂
Kübra Yılmaz
Read More
Kesinlikle tek adresim medist güzellik salonu 😍 işini gerçekten severek ve hakkıyla yapan tek yer yaptırmış olduğum lazer epilasyon ve derpamen işleminden öyle güzel sonuçlar aldım ki çok memnun kaldım ellerine emeğine sağlık 😍😘😘
Hülya Kumcu
Read More
Tesadüfen görüp bilgi almak için girdiğim medist güzellik salonundan bir daha vazgeçemedim öncelik olarak lazer epilasyon icin başladim suan dermapen uygulamasıyla devam ediyoruz sonuclar gayet iyi Sultan hanımcım güler yüzün samimiyetin için çok teşekkür ederim iyiki tanıdım seni 🤗
Previous
Next
E-posta : info@medistbeautycenter.com
Tel : (0216) 347 4565 & 0552 421 11 40
Adres : Osmanağa Mh. Karadut Sk. No:31 D:4 Kadıköy / İstanbul