Skip to main content

Kalıcı Makyaj

İletişim Formu

Kalıcı makyaj hata kabul etmez kendinizi kime teslim ettiğinize çok dikkat edin. Salonumuz kalıcı makyaj konusunda son derece profesyonel bir ekip ile çalışmaktadır. Üç boyutlu kıl effekti ve kalıcı kıl tekniği çalışmaları ile son derece doğal görünüşlü kaş yapısı sizlere sunulmaktadır. Gerçek kaş görünümünde olan bu sistem Avrupa ve Amerika’dan sonra Türkiye de!

Dudak Renklendirme 

Kalıcı makyaj, Dudak renklendirme uygulaması dudak çizgileri dışına çıkılmadan çerçevesine uygulanan işlemdir.

Belirlenecek olan tonlarda uygulanan bu yöntemle makyajsız renkli dudaklara sahip olunabilir. İşlem yapılan dudaklar üzerine kişi dilerse başka renk tonlarında makyaj yapabilir.

Microblading 

Microblading, zaman içerisinde doğallığını yitiren, hacmini kaybeden veya dökülen kaşlar için doğal görünümlü kaş tasarımıdır. Kıl şeklinde yapılan yöntemle kaşlar arasındaki açıklık kapatılarak çizikler kaş renginde doğallığına kavuşur. 

Kıl tekniği denilen tek tek kaş kılına benzeyen çizikler şeklinde yapıır. Deriye atılan çiziklere yerleşen pigment tıpkı kıl şeklinde görünmektedir. İşlem 2 seansta tamamlanabilmektedir.

Dipliner 

Kirpik hattının bulunduğu bölgeye kalıcı makyaj boyalarının özelleşmiş cihazlarla aşılanması işlemidir.

Tercih ettiğiniz uzunlukta ve kalınlıkta yaptırabileceğiniz kalıcı dipliner uygulaması size zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Kullanım şekline ve cilt tipine bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 1.5 – 3 yıldır.

Eyeliner 

Kalıcı eyeliner uygulaması kuyruklu eyeliner olarak da bilinir. Gözünüzün üzerine,göz pınarından, göz bitimine,doğru ideal kalınlıkta ve uzunlukta uygulanan eyeliner günlük yaşantınızda size zamandan tasarruf sağlar ve estetik bir görüntü katacaktır .

Kalıcı Eyeliner gözlerinizin şeklini istediğiniz gibi göstermeye yardımcı olur.

Gözleriniz küçükse, doğru çizim ve uygulama ile daha büyük,

İstediğinizden daha büyükse daha küçük göstermek mümkün.

Bunun dışında,

Bir birinden uzak olan gözlerin daha yakın gösterilmesi,

Daha belirgin bakışlara ve gözlere sahip olmak için de kalıcı göz makyajında Eyeliner en iyi çözümdür.

Kalıcı dudak makyajı nasıl uygulanır?

Son zamanların en popüler estetik uygulamalarından bir tanesi olan kalıcı makyaj uygulamasını yüzünüzde yaptıracağınız üç farklı bölge bulunur. Bu bölgeler kaşlar, gözler ve dudak kontürüdür. Kalıcı dudak makyajını özellikle ince dudaklara sahip olup bundan şikayetçi olan kadınlar, dudak kontürü belli olmayan kadınlar, dudaklarında simetri bozukluğu olan kadınlar ve uçuk yada herhangi bir yara oluşumu nedeniyle dudak kontüründe eksiklik olan kadınlar sıklıkla yaptırırlar. Kadınlar kalıcı dudak makyajı sayesinde tüm bu şikayetlerinden kurtularak istedikleri şekil ve kalınlıktaki dudaklara sahip olurlar. Bu uygulama ortalama olarak 40-45 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Kalıcı dudak makyajı uygulamasını yapmaya başlamadan önce tıpkı kalıcı kaş makyajı ve kalıcı göz makyajı uygulamasına başlanmadan önce yapıldığı gibi uygulama bölgesine anestezik etkili kremler sürülerek uygulama yapılacak bölgenin uyuşması beklenir. Bu sayede kişi uygulama sırasında çok daha az acı ve ağrı hisseder. Bölge uyuştuktan sonra ilk olarak kişinin yüz hatlarına uygun ve isteği doğrultusunda dudak kontürü çizimi yapılır. Burada amaç dudak şeklini ve dudak kontürünü belirgin hale getirmek ve dudakta bir renk eksikliği varsa bunu gidermektir. Çizim bittikten sonra kişiye gösterilerek fikri alınır. Kişinin onayı alındıktan sonra ise kalıcı makyaj işlemine geçilir. Kalıcı dudak makyajı uygulaması sırasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta kişinin günlük kullanımına uygun ve doğal renklerin tercih edilerek bu renklerle uygulama yapılmasıdır.

Kalıcı makyaj cilde nasıl uygulanır?

Kalıcı makyaj yani diğer bir adıyla permanent make up uygulaması yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl arasında kalıcılık süresi olan bir estetik uygulamadır. Kalıcı makyajda kaş, göz, dudak ve göz altına uygulama yapılabilir. Uygulamanın kalıcılık süresi kişiden kişiye ve kullanıma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kalıcı makyaj uygulaması yaptıran kişi eğer uygulama yapılan bölgeyi çok fazla güneşe maruz bırakmazsa uygulamanın kalıcılığı 5 yıla kadar uzar. Bu uygulamanın amacı yüzde güzel olan bölgelerin daha fazla öne çıkarılması ve problemli olan bölgelerin de düzeltilmesidir. Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde hatların daha belirgin ve daha net hale gelmesi sağlanır. Özellikle hastalık yada yaşlılık gibi sebeplerden dolayı kaşları azalmış yada seyrelmiş kişilere kalıcı kaş makyajı uygulaması yapılır. Bunun yanı sıra özellikle iki kaş arasında bulunan asimetri problemini ortadan kaldırmak için kalıcı kaş makyajı uygulamasından sıklıkla yararlanılır. Uygulamaya başlanmadan hemen önce kişinin istekleri ve yüz anatomisi doğrultusunda bir çizim yapılır. Çizimin ardından uygulama yapılacak olan bölgeye uyuşturucu etkili krem uygulanır. Uygulama bölgesi uyuşturulduktan sonra kalıcı kaş makyajı uygulamasına geçilir. Kalıcı kaş makyajı uygulamasının yapılma süresi ortalama olarak yarım saat kadar sürer. Kalıcı makyaj uygulaması sırasında kişi herhangi bir rahatsızlık hissetmez, hissettiği şey tıpkı sinek ısırığına benzer tarzda hafif bir acıdır. Kalıcı kaş makyajı uygulamasında birbirine yakın olan kaşlar uzaklaştırılabilirken birbirine uzak olan kaşlar yakınlaştırılabilir.

Kalıcı makyaj hangi durumlarda silinir?

Kalıcı makyaj uygulamasının bazı durumlarda silinmesi gerekir. Peki kalıcı makyajın hangi durumlarda silinmesi gerekir? Yanlış yapılan bazı çizgilerin düzeltilmesi için ve özellikle estetik ameliyatlar sonrasında kaşlar yukarı çıkacağından dolayı eğer kaş bölgesine kalıcı makyaj uygulaması yapılmışsa bu durumlarda yapılan kalıcı makyaj uygulamasının çıkartılması gerekmektedir. Kusursuz bir kalıcı makyaj uygulaması olabilmesi için kalıcı makyaj uygulamasının 2 veya 3 seans uygulanması gerekir. Kalıcı makyaj seansları arasında geçmesi gereken süreyse 3 haftayla 1 ay arasında değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra yapılan her bir kalıcı makyaj seansında uygulanan renklerin yaklaşık olarak %30-50 si kaybolur. Bunu bilerek uygulamaya başlamak gerekir. Gerçekleşecek olan pigment kaybı uygulama yapılacak olan kişinin cilt tipine, cildin kendini yenilemesi için gereken süreye ve pigmentlerin deriye işlemesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Kalıcı makyaj uygulamasının süresi yapılacak olan işleme göre değişiklik göstermektedir.

Kalıcı makyaj uygulaması

Kalıcı makyaj uygulaması epidermis olarak adlandırılan derinin üst tabakasına yapılan bir uygulamadır. Kalıcı makyaj uygulamasının profesyonel ve uzman kişiler tarafından, tekniğine uygun olarak, hijyenik koşullarda ve steril malzemeler kullanılarak yapılması gerekir. Kalıcı makyaj uygulaması yapılırken kullanılan malzemeler kesinlikle dövme yapılırken kullanılan malzemelerden farklıdır. Kalıcı makyaj uygulaması uzun süre boyunca cilt üzerinde kalacak olan bir uygulamadır. Bu uygulamanın cilt üzerindeki kalıcılığı birçok faktöre bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 3 ile 5 yıl arasında değişiklik gösterir. Bu sebepten dolayı da kalıcı makyaj uygulamasını yaptıracağınız kişinin mutlaka bu konuda uzman olması gerekir. Kalıcı makyaj uygulaması yaklaşık olarak 1-1,5 saat arasın süren bir işlemdir. Uygulama sırasında kullanılan renk maddelerinin cilde enjekte edilmesi için tek kullanımlık ve steril olan iğneler kullanılır. Uygulamadan 1 saat önce anestezik etkili kremler kullanarak hissettiğiniz acıyı en az düzeye indirebilirsiniz.

Hassas ciltlere kalıcı makyaj

Kalıcı makyaj uygulaması özellikle yüzdeki kontrastları arttırmak için ve hatları belirginleştirmek için tercih edilen bir uygulamadır. Kalıcı makyaj uygulamasını yaptırarak günün 24 saati, sabah yataktan kalktığınız zaman bile makyajlı ve bakımlı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bu uygulama sayesinde makyajlı bir şekilde havuza girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Yapılan bölgeye göre bu uygulamanın kalıcılığı ortalama olarak 3 ile 5 yıl arasında değişir. Kalıcı makyaj uygulaması özellikle her gün makyajlı görünmek isteyen fakat makyaj yapacak vakti bulunmayan insanlar için oldukça ideal olan bir uygulamadır. Bazı kadınların ciltleri hassas yapıya sahip olduğundan ya da makyaj malzemelerine karşı alerjisi olduğundan dolayı makyaj yapmak istedikleri halde yapamazlar. Bu kadınlar kalıcı makyaj uygulaması sayesinde sürekli olarak makyajlı görünme imkanına sahip olurlar. Aynı zamanda yaralanma nedeniyle yada yanlış alma nedeniyle kaşlarında problemi olan insanlar kalıcı makyaj uygulaması sayesinde hayal ettikleri şekildeki kaşlara sahip olabilirler..
E-posta : info@medistbeautycenter.com
Tel : (0216) 347 4565 & 0552 421 11 40
Adres : Osmanağa Mh. Karadut Sk. No:31 D:4 Kadıköy / İstanbul