Skip to main content

Lazer Epilasyon

İletişim Formu

Lazer epilasyon günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve hızlı yöntemidir. Temel amaç kıl köklerini ısı enerjisiyle yok etme ya da bu kıl köklerinin uzama özelliğini kaybetmesine yol açmaktır. Bu işlemi alanında uzman olmuş kişilerin yine bu işlemler için dizayn edilmiş profesyonel cihazlar kullanarak uygulaması gerekir. Siz de istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için genelde ağrılı ve sızılı olan eski yöntemler yerine kalıcı çözüm olan lazer epilasyonu tercih edebilirsiniz.

Erkekler için Lazer Epilasyon ve Kadınlar için Lazer Epilasyon detaylı bilgi için linklere tıklayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon için kıl oluşumunda gerekli olgunluk evresi tamamlanmış olmalıdır. Vücuttaki bölgeler için 2 ay arayla ortalama 4-6 seans, surat bölgesindeki daha ince kıllar için 1 ay arayla ile ortalama 6-12 seans gerekir. Tüm bu belirtilen seanslar kıl tipine göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

LAZER EPİLASYON UYGULAMA BÖLGELERİ

Koltuk altı kılları istenmeyen kılların başında gelir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından yoğunlukla tercih edilir. Koltuk altı lazer epilasyon uygulamaları çok başarılı sonuçlar vermektedir.
Genital bölgede lazer epilasyon, hijyen açısından çok tercih edilmektedir. Bu bölgelerde ağda, tıraş gibi klasik yöntemler zor ve ağrılıdır. Lazer epilasyon, bu bölgelerde oluşan kıl dönmeleri için de en etkili çözümdür. Bikini Bölgesi: Bikini bölgesinde lazer epilasyon özellikle yaz aylarında kadınlar için hayat kurtarıcı olmaktadır.
Bacak bölgesi, en hızlı, kolay ve başarılı sonuçlar alınan epilasyon bölgesidir. Yüz Bölgesi: Yüz bölgesi, lazer epilasyonda kritik bölgelerdendir ve çok dikkat edilmesi gerekir. Lazer epilasyon uygulaması ile birlikte hormonal tedavi de gerekebilir.
Genellikle erkeklerin epilasyonda sıklıkla tercih ettiği bölgelerdendir. Yoğun sırt tüyleri olan erkekler için büyük kolaylık sağlamaktadır.
Yine erkeklerin çokça tercih ettiği, ancak sırt bölgesine nazaran kılların tamamen yok edilmesi değil seyreltilmesi tercih edilmektedir.
Yine hem kadınlar hem de erkeklerin tercih ettiği bir bölgedir. Kol tüyleri yazın güneşe çok maruz kaldığından, kol epilasyonunda en başarılı sonuçlar kış aylarında alınabilmektedir.
Kadınları çok rahatsız eden bu tüyler lazer epilasyon sayesinde yok edilebilmektedir.
Çene tüyleri de, yüz bölgesindeki tüm tüylenmeler gibi kadınların korkulu rüyasıdır ve lazer epilasyon sayesinde yok edilebilmektedir. Ancak sorun hormonalse öncelikle bir kadın hastalıkları uzmanının değerlendirmesi gerekir.
Ense bölgesindeki fazla tüylenme, bazı erkekler tarafından istenmemektedir. lazer epilasyon sayesinde bu bölgedeki tüyler de yok edilebilmektedir.
Çok gür sakallı erkekler yanaklarındaki fazla tüylenmeden rahatsız olabilmekte ve düz bir sakal çizgisi istemektedir. Bu nedenle yanak bölgesinde lazer epilasyonu, erkekler çok tercih etmektedir.
Erkeklerde tıraş bölgesi olan boyun bölgesi, genellikle tıraş esnasında kesilip kanamaya neden olan sivilce ve kıl dönmesi gibi durumlar nedeniyle epilasyon için tercih edilen bölgelerin başında gelir.
E-posta : info@medistbeautycenter.com
Tel : (0216) 347 4565 & 0552 421 11 40
Adres : Osmanağa Mh. Karadut Sk. No:31 D:4 Kadıköy / İstanbul