Protez Tırnak – Med-İst Skip to main content

Protez Tırnak

İletişim Formu

Med-İst Beauty'den Muhteşem Kampanya

Protez tırnak, kişilere sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandıran tırnak uygulamalarından biridir. Düzenli olarak manikür yaptırmak ya da çeşitli tırnak sorunlarından kurtulmak adına kişiler protez tırnak uygulamasını tercih edebilmektedir. Nitekim bu uygulamalar; kişileri büyük bir zahmetten kurtarmakta ve tırnaklara daha doğal bir görünüm sağlamaktadır. Protez tırnak Kadıköy ve birçok alanda kullanımı oldukça yaygın bir bakım işlemidir. Siz de jel ve tips olmak üzere farklı çeşitleri bulunan protez tırnak uygulamalarından dilediğinizi seçerek, Kadıköy’de bulunan Medist Güzellik Merkezi’ne başvurabilirsiniz. Tercih ettiğiniz protez tırnaklar size büyük bir kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda sizi manikür zahmetinden de kurtaracaktır.

PROTEZ TIRNAK NEDİR?

Protez tırnaklar; kullanım kolaylığı ve sağladığı doğal görüntü nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle tırnak yeme ya da tırnak uzatamama gibi problemlere karşı yapılan protez tırnakların, birden fazla yapım aşaması ve türü bulunmaktadır. Bunlardan biri olan jel tırnak Kadıköy ve birçok alanda yapılmaktadır.

PROTEZ TIRNAK TÜRLERİ NELERDİR?

Tips tırnak: Özel bir sıvı ve tozun karıştırılması ile yapılan tırnak uygulamalarına tips tırnak denilmektedir. Tırnak ucuna plastik bir madde yerleştirilerek yapılan uygulamalar sırasında, tırnağın geri planında kalan kısmının doldurulması için özel bir karışım kullanılmaktadır. tipstırnak uygulamaları jel tırnak ile kıyaslandığında daha yapay bir görünüme sahiptir. Ancak kırılgan ve zayıf tırnaklara sahip kişilere uygulandığında oldukça güzel sonuçlar alınmaktadır. Çünkü tips tırnaklar diğer türlere göre daha yapay durmasına karşın, dayanıklılığı ve oje kalıcılığı yüksektir.

Jel tırnak: Tırnağa özel bir jel uygulanarak yapılan ve doğal bir görüntü sunan uygulamalara jel tırnak denilmektedir. Doğal görüntüsü ve kalıcılığı sebebiyle en çok tercih edilen jel tırnak Kadıköy ve birçok alanda oldukça popülerdir. Elde edilen jel sıvı ile tırnağa ilk aşamada bir katman oluşturulmakta ve ikinci aşamada daha yoğun kıvamlı bir jel sürülerek tırnağa şekil verilmektedir. Son aşamada ise jel tırnak üzerinde son düzeltmeler yapılmakta ve kullanıma hazır hale gelmektedir. Tüm bu işlemler sırasında kullanılan maddelerin kuruması için özel ışın yöntemleri kullanılmaktadır. Jel tırnak işlemleri, tips tırnağa göre daha sağlam tırnak yapısı olan kişilerde tercih edilmektedir. Kalıcı oje özelliği bulunan jel tırnaklar yaklaşık olarak 4 hafta kadar kullanılabilmektedir.

Tips tırnak: tips tırnak uygulaması, tips ve jel göz önüne alındığına yüksek oranda tips tırnağa benzemektedir. Tipsten farkı ise mat bir görüntüye sahip olmasıdır. Genellikle mat tırnak uygulaması isteyen kişilerce tercih edilmektedir.

PROTEZ TIRNAK KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Protez tırnak uygulamaları her kişi için uygun olmakla birlikte; özellikle kırılgan tırnaklara sahip ya da tırnak yeme problemi bulunan kişiler için daha çok önerilmektedir. Bunların dışında tırnak uzatmaya ya da bakımına zaman ayıramayan kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu işlemler sırasında asıl tırnağa zarar verilmeden hareket edilmekte ve doğal bir görünüm elde edilmeye çalışılmaktadır. Protez tırnak Anadolu yakası başta olmak üzere birçok alanda tercih edilmekte ve her geçen gün popülerliğini arttırmaktadır.

Herhangi bir tırnak sorunu bulunmayan kişilerce de sıklıkla tercih edilen işlemlerin; jel, tips gibi birçok türü bulunmakta ve kişilerin isteği doğrultusunda yapılacak işlemlere karar verilmektedir. Bu konuda Bağdat caddesi protez tırnak yaptırabileceğiniz mekanlardan biridir. Siz de Medist Güzellik Merkezi’ne gelerek dilediğiniz protez tırnak işlemlerini yaptırabilirsiniz.

PROTEZ TIRNAK NASIL YAPILIR?

Sağlıklı olmak üzere birçok tırnağa uygulanabilecek olan protez tırnak işlemleri; kişilerin isteğine göre farklı malzemelerle yapılabilmektedir. Kişilerin isteği doğrultusunda seçilen malzemeler tırnak yapısına uygun bir şekilde tırnağa yerleştirilmekte ve düzeltme aşamasından geçmektedir. Tırnak üzerinde yapılan işlemler, tips ve jel gibi seçilen türe göre değişiklik göstermektedir. Jel tırnaklar yapım aşamasında ışın işlemlerinden geçerken bazı tırnaklarda bu aşamaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Protez tırnaklarda yüzeyin eşit bir hale gelmesi doğallık açısından oldukça önemlidir. İşlemlerin bitmesinin arından tırnak kullanımı için genellikle 4 haftalık bir süre verilmektedir. Bu süreden sonra dipten yeni tırnakların çıkması sebebiyle protez tırnakların yenilenmesi gerekmektedir. Kadıköy protez tırnak işlemleri bu konuda oldukça popülerdir.

Siz de Kadıköy’de bulunan güzellik merkezimize gelerek protez tırnak türlerinden birini deneyimleyebilirsiniz.

E-posta : info@medistbeautycenter.com
Tel : (0216) 347 4565 & 0552 421 11 40
Adres : Osmanağa Mh. Karadut Sk. No:31 D:4 Kadıköy / İstanbul